Jak wysłać sms do Polski będąc za granicą?

Wielu z nas przekracza dziś granice Polski. Powody tego mogą być różne – niektórzy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy, inni po prostu robią sobie wakacje. Większość z nas łączy jednak pewien aspekt – mamy w kraju rodzinę i bliskich. Bardzo często chcemy się z nimi skontaktować, by podzielić się ostatnimi wydarzeniami lub po prostu spytać, co u nich słychać. Problemy kosztów rozmów i smsów międzynarodowych spędzają nam sen z powiek.

Często zastanawiamy się jak wysłać sms do Polski będąc za granicą i nie narazić się przy tym na dodatkowe koszty? Nic prostszego!

Po zniesieniu roamingu w Polsce smsy i rozmowy w obrębie polskich numerów są darmowe lub naliczane są normalne opłaty. Warto jednak zapoznać się z polityką Twojego operatora, by mieć co do tego absolutną pewność. Jeśli nie znajdziesz tego rodzaju informacji na stronie, biuro obsługi klienta z chęcią odpowie na wszystkie Twoje pytania. Sytuacja nieco inaczej wygląda wtedy, gdy posiadasz numer u zagranicznego operatora. Wówczas mogą być naliczane opłaty za smsy i rozmowy międzynarodowe, w zależności od stawek danej firmy. Wielu operatorów za granicą oferuje jednak bezpłatne połączenia i smsy na terenie Europy lub nawet całego świata.

Jak wysłać SMS za granicę?

Jeśli masz bliskich w Polsce, powinieneś rozważyć tego typu rozwiązanie. Przykładem takiej sieci jest Lebara – międzynarodowa sieć na zachodzie, która posiada nawet oddział w Polsce. Gdy chodzi o smsy pomiędzy dwoma polskimi numerami – choć warto dla pewności sprawdzić stawki operatora – możemy spać spokojnie i pisać ze znajomymi do woli.

Ile kosztuje SMS za granicę?

sms do PolskiW sieci krąży wiele informacji dotyczących cen wysyłanych za granicę smsów. Bardzo często można natknąć się na stawkę 61 groszy. Warto jednak zwracać uwagę na datę tego typu wątków i informacji. Choć w przeszłości cena smsa za granicę wynosiła właśnie tyle, obecnie sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Zniesiony roaming

Zniesiono naliczający wysokie koszty roaming, przez co smsy między numerami pochodzącymi z Polski kosztują w zasadzie tyle samo, niezależnie od położenia. Choć sytuacja ta jest pewna na terenie Unii Europejskiej, warto dokładniej sprawdzić, jak wygląda to w przypadku rozmów z osobami przebywającymi w państwach, które do niej nie należą. Przed wykonaniem połączenia lub wysłaniem smsa powinniśmy umieścić przed numerem odpowiadający danemu krajowi prefiks.

Czy SMS za granice są płatne?

Jeśli wysyłamy sms do osoby posiadającej numer u tego samego operatora, smsy za granicę nie są płatne. W przeciwnym razie powinniśmy dokładnie sprawdzić, jak wygląda to w cenniku operatora. W przypadku niektórych krajów lub sieci koszty te mogą być wyższe lub niższe. Jeśli jednak mamy do czynienia z wymianą wiadomości między dwoma polskimi numerami, najprawdopodobniej nie zapłacimy nic. Jeśli Ty lub Twój znajomy po innej stronie granicy posiadacie numer u operatora, który nie posiada oddziału na terenie Polski, warto upewnić się, jak w tej sytuacji wygląda kwestia rozliczenia. Kontakt między sieciami z dwóch różnych państw za granicą może być czasem obciążony dodatkowymi kosztami. Jeśli na początku numeru umieścimy prefiks, rozmowa i wysyłanie wiadomości sms odbędą się bez żadnych problemów.

Nie mogę wysłać SMS za granicę Plus

Choć dzisiejsza telefonia komórkowa jest nowoczesna, w przypadku dwóch operatorów z innych krajów nadal mogą pojawiać się pewne problemy. Przykładem jest fakt, że niektóre smsy zza granicy po prostu nie docierają do odbiorcy. Obecnie jest to minimalny problem, bywa jednak, że nadal się pojawia. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dodanie konkretnego prefiksu:

  • w przypadku wysyłania smsa do Polski będzie to +48
  • jeśli odwrotnie – prefiks danego kraju

Każde państwo ma swój indywidualny prefiks, który w tym przypadku warto poznać. Jeśli dzwonimy lub wysyłamy wiadomości na terenie Polski, prefiks nie jest tak istotnym aspektem, dlatego wiele osób zapomina o jego istnieniu. Jednak służy on właśnie do tego, by sprawnie nawiązywać połączenia międzynarodowe. Jeśli zatem przebywamy za granicą i dzwonimy bądź smsujemy do kogoś z Polski, umieszczenie prawidłowego prefiksu jest konieczne.

4.7/5 - (3 votes)