Wysyłanie sms za granicę na polski numer

W epoce powszechnych podróży międzynarodowych rozmowy i smsy z osobami przebywającymi za granicą staje się coraz bardziej powszechne. Jednym z najczęstszych problemów są koszty związane z tego rodzaju działaniami.

Jak właściwie wygląda w praktyce wysyłanie sms za granicę na polski numer?

wysyłanie sms na polski numer za graniceWarto wiedzieć, że kilka lat temu zniesiono roaming, który naliczał dodatkowe opłaty za rozmowy i smsy wykonane do osoby z innego kraju. Obecnie sytuacja jest nieco prostsza, nadal jednak może budzić wątpliwości. Warto sprawdzić szczegółowe informacje na stronie swojego operatora Play, Plus, T-Mobile czy Orange, jednak za wysyłka sms za granicę na polski numer – niezależnie od tego, gdzie przebywa posiadająca go osoba – kosztuje tyle samo, co na terenie kraju. Mamy prawo nie wiedzieć, że nasz znajomy przebywa obecnie za granicą, dlaczego więc mielibyśmy być z tego tytułu obciążani dodatkowymi kosztami? W niektórych przypadkach część kosztów może pokryć odbiorca, to jednak również nie jest regułą. W internecie krąży wiele sprzecznych informacji na ten temat – każdy ma własne doświadczenia, które mogą znacznie odbiegać od użytkowników korzystających z usług innych sieci.

Jak znaleźć pewną i najlepszą odpowiedź dla siebie?

Warto sprawdzić stronę własnego operatora lub skontaktować się z biurem obsługi klienta.Popularnym rozwiązaniem jest także internetowa bramka sms przeznaczona do wysyłania smsów za granicę. Nie jest to może najbardziej komfortowa opcja, pozwala jednak uniknąć częściowo opłat związanych z kontaktem z osobami, które nie przebywają w Polsce. Jeśli mamy telefon na abonament, warto sprawdzić również szczegóły naszej oferty. Operatorzy bardzo często podkreślają możliwość darmowych smsów za granicę w liście korzyści, które wynikają z posiadania u nich abonamentu. Tym niemniej, w zdecydowanej większości przypadków wysyłanie smsów za granicę na polski numer nie będzie nas kosztować zupełnie nic, szczególnie jeśli mamy telefon w tej samej sieci.

Po więcej informacji odsyłamy na strony poszczególnych operatorów sieci komórkowej w Polsce:

5/5 - (1 vote)